تبلیغات
جمال آفتاب - عکس های دیده نشده و جدید از بازیگران سینما !!!!


عنوان بالا، موضوعی است که بسیاری از کاربران با دیدن آن بلافاصله روی آن کلیک می‌کنند و وارد فضا و عکس‌ها و فیلم‌هایی می‌شوند که پوچ و بی‌اهمیت می‌باشند و گاه همراه با عوارضی جبران‌ناپذیر می‌باشند . بعضی‌ها چون فکر می‌کنند که اینترنت خلاصه میشود به‌عکس و کلیپ موبایل و فیلم  ، تا پاشون به اینترنت باز می شود اول به دنبال دانلود فیلترشکن جدید میروند، بعدش هم می افتند به جون سایت‌های مستهجن و چت کردن و خلاصه ؛ تلف کردن عمر نازنین.

آمارها نشان می‌دهد استفاده 27 درصد کاربران ایرانی از اینترنت غیراخلاقی و 35 درصد بی‌هدف است. توزیع استفاده کاربران ایرانی از اینترنت هفت درصد نیز بخش پژوهش و 31 درصد دوستی‌های اینترنتی را شامل می‌شود.[1]

با توجه به افزایش استفاده جمعی و عمومی از ابزار شبکه جهانی و فناوری اطلاعات که هر روز بیشتر و فراگیرتر می‌شود به طوری که در کشورمان شمار کاربران اینترنت را تا پایان 6 ماهه نخست سال 91 بالغ بر 45 میلیون و 5 هزار و 644 نفر اعلام شده است که به وسیله پارامترهایی چون اینترنت دایل آپ، اینترنت ADSL ، اینترنت موبایل GPRS ، وایمکس و فیبر به شبکه متصل می شوند. [2]

مسلماً این میزان گسترش با پیامدهای اخلاقی همراه خواهد بود به دلیل اینکه تفکرات و رؤیاهای افراد را تحریک نموده و امکان انتشار جهانی اندیشه‌ها را فراهم ساخته است.

ایران در منطقه خاورمیانه بیشترین تعداد کاربران اینترنت را دارد. که در این میان داشتن سواد رسانه‌ای ضرورت زندگی امروز است. مسخ شدن در خوراک‌های تبلیغاتی رسانه‌ها مشکلات و مسائل اجتماعی زیادی ایجاد خواهد کرد. مشکلات اخلاقی جدید و منحصربه‌فردی در این حوزه ایجادشده که نیازمند رسیدگی است. فنّاوری اطلاعات نه تنها در چگونگی افعال و اقدامات روزمره ما تأثیر می‌گذارد؛ بلکه تلقی ما از آنها را نیز تغییر داده است.

جذابیت استفاده از اینترنت و کامپیوتر ، نه به خاطر نو بودن آن که به دلیل غرق شدن در دریایی از ارتباطات و اطلاعات است: دنیایی رؤیایی که تنها با فشردن چند دکمه به‌آرامی به آن قدم می‌گذاریم: در این بین کودکان، نوجوانان و جوانان بیش از هر رده سنی دیگری شیفته جست‌وجو و برقراری ارتباط با دنیای جدید هستند و تردیدی نیست که ذهن پویای آنها، مستعد گرایش به سوی ناشناخته‌هاست، ناشناخته‌هایی که گاه شناخت آنها به بهای نابودی و تباهی آنها است.

اینترنت از همان روزهای نخست تولد به جاذبه‌ای ویژه برای کودکان، جوانان و نوجوانان و حتی بزرگ‌سالان تبدیل شد، جاذبه‌ای که به نسبت کاربری بالا، خطرات فراوانی را نیز در پی داشت.

بسیاری از کاربران به‌خصوص قشر جوان شاید در روز نصف وقت خود را در دنیای مجازی و اینترنت صرف می‌کنند. درحالی‌که هیچ‌گونه هدف خاصی ندارند. و بیشتر به دنبال دیدن فیلم، عکس و مطالب جذاب و تازه می‌باشند. با ورود به یک پنجره از سایتی به پنجره دیگر می‌روند و در آخر شاید کاربر ده‌ها یا صدها سایت و وب را جستجو و پیروی کرده درحالی‌که هیچ‌گونه اطلاعات مفیدی به‌دست نیاورده و کار خاصی را انجام نداده است. در ضمن بسیاری از این وب گردی‌ها به فیلم‌ها و عکس‌های مستهجن ختم می‌شود.

اما باید فرهنگ استفاده صحیح از اینترنت رو به مرور یاد بگیرم یعنی باور کنیم که اینترنت به این چیزها محدود نمی شه ، حتی اینترنت محدود به تبلیغ و تجارت و کاسبی و پول در آوردن و ثروتمند شدن هم نیست . از آنجایی که شاید کسانی باشند که دوست دارند هم از این فضای مجازی استفاده کنند و از طرفی هم نمی دونند که چه جوری باید از این امکانات به نحو احسن بهره بگیرند، باید طرز استفاده درست از اینترنت را فراگرفت.

هرچند که فناوری‌های جدید فواید بی‌شماری دارد ازجمله اطلاع‌رسانی‌های ساده، عدالت آموزشی، آسان‌سازی مبادلات اداری و تجاری، تبلیغات تسهیل‌یافته و ایجاد توسعه و رقابت، توسعه منابع انسانی، ایجاد مشاغل دیجیتالی، دولت اینترنتی و... و در دنیای ما که بسیاری از مناسبات تغییریافته و می‌یابد وجود چنین وسیله‌ای بسیار ضروری و اجتناب‌ناپذیر است و به‌زودی هم با توسعه آن در بسیاری از ادارات و نهادها اشتغال از راه دور فراهم می‌شود، ولی نمی‌توان این حقیقت مسلم را نادیده گرفت که مضرات این رسانه بسیار ویرانگر است و قربانی زیادی در سرتاسر دنیا گرفته است و درجه این صدمه‌ها و لطمه‌ها به‌قدری است که قابل‌گذشت نمی‌باشد.

و به یاد داشته باشیم زمان به عقب برنمی گردد...

------------------------------------------------

1- به نقل از سایت خبرگزاری مهر

2- به نقل از سایت آکادمی آمار ایران

طبقه بندی: اعتقادی،
برچسب ها: اینترنت، آسیب های فضای مجازی، وب گردی، اتلاف عمر، فیلم و عکس مستهجن، ضرر قابل توجه، افسردگی،

تاریخ : یکشنبه 2 اسفند 1394 | 07:00 ق.ظ | نویسنده : محمد رضا خلیلیان | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.