تبلیغات
جمال آفتاب - من رأی می دهم


انتخابات در هر جای دنیا نشان دهنده بعد اجتمای جامعه و محبوب بودن نظام و حکومت در نزد مردم آن جامعه می باشد . وقتی در کشوری انتخابات برگزار می شود و مردم آن کشور حضور پر رنگ در آن انتخابات داشته باشند ، این نشان دهنده آن است که جامعه پویاست و شور و نشاط اجتماعی در آن موج می زند . این در حالی است که در بسیاری از کشورهایی که امروزه دم از آزادی و دموکراسی می زنند ؛ حتی واژه ای به نام انتخابات ندارند و نمی دانند اصلاً انتخابات چیست !!.

 


در حال حاضر که به انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نزدیک می شویم لازم می دانیم چند نکته درباره لزوم شرکت در انتخابات را متذکر شویم .

رهبر معظم انقلاب در این خصوص فرمودند:"انتخابات سرمایه‏ گذارى عظیم ملت ایران است؛ مثل این‌که شما سرمایه‏ ى سنگین و عظیمى را در بانک می‌گذارید، بانک با آن کار می‌کند و شما از سودش استفاده می‌کنید؛ انتخابات یک چنین چیزى است. ملت ایران سرمایه‌گذارى عظیمى را می‌کند، سپرده‏ گذارى بزرگى را انجام می‌دهد و سود آن را می‌برد.

آراء یکایک شما مردم سهمى است از همان سرمایه‏ گذارى و سپرده‏ گذارى. هر رأیى که شما در صندوق می اندازید، مثل این است که یک بخشى از پول آن سپرده را دارید تأمین می‌کنید. یک رأى هم اهمیت دارد."

بنابر این وجه تمایز انسان با سایر موجودات قدرت اختیار اوست. در جامعه ای که نام جمهوری را با خود یدک می کشد، همه جا نگاه به نظر مردم می شود و سوال از او مطرح می شود که کدام مسیر را برای حرکت و رشد خود می پسندد. [1]

1-تمامی فتنه ها و هجمه های دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی در این رستاست که به جهانیان نشان دهند مردم ایران این نظام را دوست ندارند و نسبت به آن و آینده اش بی تفاوت اند. لذا باید به دشمنان اسلام و نظام ثابت کنیم که هنوز پای آرمان ها و اهداف کشور عزیزمان خواهیم ایستاد و از نظام و کشور خود دفاع می کنیم .

در همین راستا مقام معظم رهبر ی فرموده اند: «هرچه انتخابات پرشورتر باشد، عظمت ملت ایران بیشتر در چشم مخالفان و دشمنانش دیده خواهد شد؛ براى ملت ایران حرمت بیشترى خواهند گذاشت؛ دوستان شما هم در دنیا خوشحال می‌شوند. عظمت ملت ایران را حضور مردم در انتخابات نشان می‌دهد».[2]

 

2- من رأی می دهم ؛ زیرا امام انقلاب فرمودند: شرکت در انتخابات یک تکلیف الهی است.من مطیع رهبرم می باشم .ولی امر مسلمین فرموده است : شرکت در انتخابات شرعاً و عقلاً بر تمام ایرانیان واجب است . 

3- هزاران شهید و جانباز در راه دفاع از وطنمان در خون خود غلطیدند ، تا از کیان مملکت خود دفاع کنند و وصیت شدا و امام شهدا به ما این بود که از مملکت خود دفاع کنید و امام شهیدان که فرمود : حفظ نظام از اوجب واجبات است و حاصل خون شهدا و مجاهدت هاست و امروزه ما باید از این میراث گرانبها با تمام سعی و تلاش و شرکت پر شور در انتخابات دفاع کنیم .

امروز، ایران ما در شرایط ویژه ای به سر می برد. بهبود شرایط اقتصادی، کاهش اثر تحریم ها، ارتقا ارزش پول کشور و کاهش فشار به قشر متوسط جامعه از ساده ترین دلایلی است که انتخاب صندوق رای را اولویت می بخشد.

سخنان مقام معظم رهبری در این زمینه جای تامل دارد: « انتخابات در کشور ما یک حرکت نمایشى نیست. پایه‏‌ى نظام ما همین انتخابات است. یکى از پایه‏ ها، انتخابات است. مردم‏سالارى دینى با حرف نمی‌شود؛ مردم‏سالارى دینى با شرکت مردم، حضور مردم، اراده‏ ى مردم، ارتباط فکرى و عقلانى و عاطفى مردم با تحولات کشور صورت می‌گیرد؛ این هم جز با یک انتخابات صحیح و همگانى و مشارکت وسیع مردم ممکن نیست.» [3]

با شرکت در انتخابات عظمت کشور خود را به جهانیان نشان می دهیم ، عزم و رشد ملی را نشان می دهیم ، زره پولادین در مقابل مستکبران را به تن می کنیم و قدرت معنوی ملت خود را به رخ دشمن می کشیم و آن ها را از تعرض به کشور منع می کنیم و این امر مطمئناً برای ملت های دیگر هم یک نشانه خواهد بود . استکبار دوست دارد که انتخابات در کشور ما آنچنان بشود که ملت ها را مأیوس کند. انشاء الله به کوری دشمنان اسلام و انقلاب همه ما ایرانیان در 7 اسفند ماه در پای صندوق های رأی حاضر بوده و به نماینده اصلح رأی خواهیم داد.

------------------------------

1.      سخنرانی مقام معظم رهبری در جمع زائران و مجاوران حضرت امام رضا(ع) در سال 1388.

2.      ۶ خرداد ۱۳۸۸ ه‍.ش.

3   .      30/10/94.


طبقه بندی: سیاسی،
برچسب ها: انتخابات، شرکت در انتخابات، وظیفه هر ایرانی، دفاع از کشور، وصیت شهدا، امر رهبر، نا امیدی دشمنان،

تاریخ : دوشنبه 26 بهمن 1394 | 11:19 ق.ظ | نویسنده : محمد رضا خلیلیان | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.