تبلیغات
جمال آفتاب - عاقبت دوستی با وهابیت (مرسی در قفس )


بیست سال حبس برای مرسی و از دست دادن جایگاه پررنگ خود و اخوان المسلمین در کشور مصر بخاطر دوستی با وهابیت و سلفی ها و تایید آنها.

جایگاهی که مرسی و اخوان المسلمین در مصر بدست آورده بودند و به دست آوردنش بیش از50% آرا انتخابات مصر بود کمتر کسی فکر می کرد به این راحتی آن را از دست بدهند. بسیاری از کارشناسان سیاسی به این عقیده اند ریاست جمهوری مرسی و جایگاه اخوان المسلمین به خاطر این امر از بین رفت که دست دوستی و تایید بر روی وهابیون و سلفی ها دراز کردند و مرسی آنها را مورد تایید خود قرار داد و علیه شیعیان مصر بیانیه و صحبت کرد و از طرفی دیگر قتل شهید شهاته عالم شیعه مصری دقیقاً بعد از صحبت های مرسی علیه شیعیان و تایید وهابیون صورت گرفت.


افراطی‌های سلفی مصر، نشست «حمایت از انقلاب سوریه» را در قاهره برگزار کردند. محمد مرسی، رئیس‌جمهور مصر، با حضور در این نشست فرقه‌ای، به‌شدت از حزب‌الله لبنان انتقاد و قطع روابط با سوریه را اعلام کرد. یکی از طرفداران مرسی در این نشست با اهانت به شیعیان، آن‌ها را «رافضی» خواند و با این سخنان، فضای ضدشیعی بر مجلس حاکم شد. پس از این نشست و در شب ولادت امام زمان(عج) تعدادی از سلفی‌های تکفیری به منزل یکی از شیعیان در روستای «زاویه ابومسلم» شهر «ابوغرس» استان «جیزه» حمله کردند و چهار تن، از جمله شیخ «حسن شحاته» عالم شیعی را به همراه برادرش و دو تن از شیعیان در برابر مردم و پلیس به فجیع‌ترین شکل به شهادت رساندند و آن‌ها را مثله کردند.

با اینکه پس از این جنایت وحشیانه که آتشش از دل‌های پر از کینه و نفرت و سرشار از خوی حیوانی شعله می‌کشد، مرسی و الازهر آن را محکوم کردند، ولی باید گفت این اعلام محکومیت، مانع از نادیده شدن نقش تحریک‌کنندگی مرسی در این جنایت نیست. مرسی رئیس‌جمهور کشوری بود که در آن، پیروان ادیان و مذاهب مختلف زندگی می‌کنند و به گروه اسلامی اخوان‌المسلمین تعلق دارد که تا پیش از چشیدن طعم اغواگر قدرت، به اعتدال و میانه‌روی شناخته می‌شدند، حال باید پرسید چه شد که مرسی همه این مسائل را زیرپا گذاشت و اظهارات فرقه‌گرایانه، آن هم از نوع تند و افراطی بیان کرد. به نظر می‌رسد ضعف مرسی و گروه اخوان‌المسلمین در برخورد با گروه‌های سیاسی مخالف و اداره امور از هم‌گسیخته مصر، آن‌ها را واداشت تا خواسته حکام منحرف آل‌سعود در میدان دادن به سلفی‌ها و تکفیری‌ها و سخت گرفتن بر شیعیان را تمکین کند، غافل از آنکه حکام عربستان و مزدوران آن‌ها در مصر به این میزان بسنده نمی‌کنند و به‌‌دنبال حاکمیت محض سلفی‌ها در این کشور هستند. وهابی‌های سعودی به‌دنبال گرفتن انتقام شکست «القصیر» از سوریه و حزب‌الله در مصر بودندو مرسی، ملعبه این توطئه وهابی‌‌ها شد . شاید مرسی میدانست در حال خدمت به چه تفکر انحرافی و فاسدی است؛ اما احتمالاً نمی‌دانست بازیچه آن‌ها شدن چه سرنوشت شومی را برای وی، اخوان و مصر رقم خواهد زد!

حسن شحاته (نام کامل وی: حسن بن محمد بن شحاته بن موسی العنانی) عالم بزرگ مصری و رهبر شیعیان این کشور در سال ۱۳۶۵ق/۱۹۴۶م متولد شد. محل تولد وی هربیط بود. وی در خانواده‌ای «حنفی» مذهب در استان «الشرقیه» مصر چشم به جهان گشود.

حسن شحاته که قبلاً یک واعظ اهل سنت بود به مذهب تشیع روی آورد و در سال ۱۴۱۶ق/ ۱۹۹۶م به مذهب شیعه گروید. وی در سالهای ۱۹۹۶ و ۲۰۰۹ به اتهام گرایش به تشیع به همراه ۳۰۰ نفر از شیعیان دستگیر شد و مدتی زندانی شده و سپس آزاد شد. در دوران حسنی مبارک وی زندانی و ممنوع‌الخروج از کشور شد.

یکی از علل قتل حسن شحاته برگزاری جشن میلاد امام زمان عجل الله تعالی فرجه بود که سبب خشم سلفی‌های مصر شد. در روستای «ابومسلم» در منطقه «ابوالنمرس» در استان «الجیزة» بود؛ در محاصره سه هزار نفر از سلفی‌ها قرار گرفت.

این افراد که از سخنرانی محمد مرسی رئیس جمهور وقت مصر علیه شیعیان برانگیخته شده بودند، به خانه حسن شحاته حمله کردند و ایشان باضافه چند نفر از همراهانش را مورد ضرب و شتم بسیار شدید قرار داده و آنان را به طرز دردناکی به قتل رساندند.

مرسی در سفر به ایران به صراحت گفت ما مدافع سوریه نیستیم و بشار اسد باید برود، برخی انتظار زیادی از مرسی و اخوان در همان ابتدا داشتند. کسب آرای بیش از 50 درصد محمد مرسی در انتخابات مصر نشان دهنده رسالت تاریخی و بزرگ مرسی بود، اما مهمترین نقطه ضغف او این بود که پیمان برادری با اسراییل و وهابیون عربستان بست.و به حتم این عاقبت دوستی با وهابیان است . همان عاقبت شومی که در انتظار رژیم منحوس آل خلیفه در بحرین ، رجب اردوغان در ترکیه و وآل سعود در عربستان است.

طبقه بندی: اعتقادی، سیاسی،
برچسب ها: وهابی ها، عاقبت دوستی با وهابی ها، مرسی رئیس جمهور مصر، اخوان المسلمین، شهید شهاته، آل سعود، آل خلیفه،

تاریخ : دوشنبه 26 بهمن 1394 | 09:52 ق.ظ | نویسنده : محمد رضا خلیلیان | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.