تبلیغات
جمال آفتاب - معرفی کتاب رساله دانشجویی

یکی از کتاب هایی که برای بسیاری از دانشجویان و قشر جوان مفید می باشد، کتاب رساله دانشجویی مطابق با نظر ده تن از مراجع عظام نوشته سید مجتبی حسینی می باشد. شاید یکی از محاسن این کتاب این باشد که به صورت پرسش و پاسخ به 640 سوال در مورد احکام امروزی و مورد نیاز در زندگی می باشد و همچنین مطابق با نظر ده مرجع عظام تقلید می باشد. این خصوصیت کتاب باعث می شود که بهتر مورد استفاده قرار گیرد و جذابیت بیشتری برای مطالعه داشته باشد.

احکام تقلید، احکام نماز و روزه، احکام ازدواج، احکام نگاه و پوشش، احکام موسیقى، احکام بانکى، احکام پزشکى، احکام خارج از کشور، احکام ویژه دانشجویى و... از موضوعات این کتاب می باشد.

در ادامه به چند نمونه از موضوعات این کتاب پرداخته می شود:

اگر بعد از وضو، در اعضا مانعی ببینیم، چه کنیم؟

همه مراجع(به جز سیستانی،مکارم و وحید): اگر ندانید موقع وضو بوده یابعد پیدا شده،وضویتان صحیح است؛ولی اگر در دقت وضو، به مانع توجه

نداشته اید، بنابر احتیاط واجب،دوباره وضو بگیرید.آیات عظام مکارم و وحید خراسانی : اگر ندانید موقع وضو بوده یا بعد پیدا شده،وضویتان صحیح است؛ولی اگر در هنگام وضو به آن توجه نداشته اید،باید دوباره وضو بگیرید!

آیة الله سیستانی:اگر ندانید موقع وضو بوده یا بعد پیدا شده،وضویتان صحیح است؛ولی اگر در وقت وضو،به مانع توجه نداشته اید،بنابر احتیاط مستحب دوباره وضو بگیرید!

سئوال:

شنیده ام یکی از مراجع تقلید فرموده اند: با لاک ناخن نماز خواندن مانعی ندارد اگر امکان دارد نام مرجع مورد نظر و حکم ایشان را به طور کامل بیان می فرمایید؟

پاسخ:

تمام مراجع معظم تقلید در شرایط وضو فرموده اند: یکی از شرایط صحیح بودن وضو این است که مانعی از رسیدن آب بر عضوی که باید در وضو شسته یا مسح شود نباشد. بنا براین قبل از وضو باید هر چیزی که مانع رسیدن آب به اعضاء وضو است برطرف شود و از آن رو که لاک ناخن و رنگهایی که دارای جرم هستند مانع رسیدن آب می شوند باید از اعضاء وضو  بر طرف شوند و الا وضو باطل است.

ولی اگر بعد از وضو گرفتن از این رنگ ها استفاده کند در نماز اشکالی ندارد. هم چنین اگر لاک روی ناخن انگشتان پا باشد بر طرف کردن لاک یک انگشت از هر پا برای وضو کافی است و لازم نیست لاک همه انگشتان پا برطرف شود.

تنظیم و نظارت نهاد نمایندگى مقام معظم رهبرى در دانشگاهها، دفتر نشر معارف،1384

خرید کتاب رساله دانشجویی / سید مجتبی حسینی

 

طبقه بندی: اعتقادی،
برچسب ها: کتاب رساله دانشجویی، سید مجتبی حسینی، پرسش و پاسخ، احکام تقلید، احکام موسیقی، احکام ازدواج، نهاد رهبری در دانشگاه ها،

تاریخ : یکشنبه 5 اردیبهشت 1395 | 12:01 ق.ظ | نویسنده : محمد رضا خلیلیان | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.